Wobec zapowiedzianej wczoraj możliwości uczestnictwa w zgromadzeniach religijnych większej liczby osób, zachęcam wszystkich wiernych, aby korzystali coraz odważniej z parafialnej posługi duszpasterskiej, zwłaszcza zaś, aby ci, którzy tego nie uczynili, przystępowali do sakramentu spowiedzi i Komunii świętej, jeszcze w czasie wielkanocnym. Aby zaspokoić głód eucharystyczny i głód Słowa Bożego, zachęcam do uczestnictwa w Mszy Świętej, nie tylko w niedzielę, ale i w dni powszednie, przy zachowaniu należytych środków bezpieczeństwa sanitarnego – podkreśla przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

1. Od dzisiaj w naszym kościele we Mszy św. i innych nabożeństwach może uczestniczyć jednocześnie 105 osób.

2. W poniedziałek przypada 100 rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Zapraszamy do wspólnego dziękczynienia za dar Wielkiego Papieża w czasie w czasie Mszy św. o godz. 18.00. Z tej okazji chciejmy również przypomnieć sobie Jego słowa skierowane do nas.

3. Dzieci, młodzież, dorosłych zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych, dzisiaj o 16.30, a w dni powszednie o godz. 17.00.

4. Od poniedziałku do środy przypadają kwartalne dni modlitw o urodzaje. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w tych intencjach.

5. Codziennie o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a w czwartek wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.

6. W piątek rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

7. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

8. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu kościoła i klasztoru oraz za ofiarę na kwiaty. O pomoc w sobotę na godzinę 9.00 prosimy mieszkańców Borku.

9. Bóg zapłać za ofiarę na cele remontowe od mieszkańców Adamczowic 1680zł, z Klimontowa 200 zł oraz Pęchowca 100zł.

10. Dzisiejsza składka na cele remontowe. Ofiary można również wpłacać na konto parafialne lub rektoralne podane na stronie internetowej. Trwają prace konserwatorsko - remontowe kruchty kościoła klasztornego.

Anioł zaś przemówił do niewiast: «Wy się nie bójcie! Gdyż wiem, że szukacie Jezusa Ukrzyżowanego. Nie ma Go tu, bo zmartwychwstał, jak zapowiedział. Przyjdźcie, zobaczcie miejsce, gdzie leżał. (Mt 28, 5-6)

Wszystkim parafianom życzymy Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego!

ZE WZGLĘDU NA OGRANICZENIA UDZIAŁU WIERNYCH W NABOŻEŃSTWACH ZAPRASZAMY DO ŚLEDZENIA TRANSMISJI NA ŻYWO Z NASZEGO PARAFIALNEGO KOŚCIOŁA, KTÓRA ODBYWA SIĘ NA PROFILU FACEBOOKOWYM POD ADRESEM:

WIELKI CZWARTEK - MSZA WIECZERZY PAŃSKIEJ - GODZ. 18.00

WIELKI PIĄTEK - LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ - GODZ. 17.00