W sobotę 21 czerwca odbyła się doroczna Ogólnopolska Pielgrzymka Akcji Katolickiej do Częstochowy, w którą tradycyjnie włączył się Parafialny Oddział AK z Klimontowa. Do grupy pielgrzymkowej dołączyły Róże Różańcowe naszej parafii oraz chętni, którzy pragnęli udać się na Jasną Górę na spotkanie z Matką. Duchową opiekę nad pielgrzymami objął Ksiądz proboszcz Henryk Hendzel. Wyruszono z prośbą o opiekę Maryi i powierzeniem Bogu osobistych intencji, naszej parafii i trudnych spraw Ojczyzny a także z dziękczynieniem za dar kanonizacji Papieży Jana Pawła II i Jana XXIII.

Spotkanie Akcji Katolickiej rozpoczęło się w częstochowskiej bazylice archidiecezjalnej Świętej Rodziny, gdzie zebranych powitał Ks. Abp Wacław Depo wyrażając radość z obecności licznej grupy pielgrzymów, przedstawicieli apostolskiego stowarzyszenia katolików świeckich z Polski, Włoch, Ukrainy i Wielkiej Brytanii wraz z ich kościelnymi asystentami. Za pracę w Parafialnych Oddziałach Akcji Katolickiej wszystkich diecezji naszego kraju podziękowała p. Prezes KIAK Halina Szydełko i Krajowy Asystent AK ks. bp Marek Solarczyk. Przypominając wezwanie św. Jana Pawła II skierowane do członków Akcji Katolickiej: do kontemplacji Chrystusa, komunii i misji, nakreślili program działania, który powinien być realizowany poprzez świadectwo życia, oparte o głębsze poznanie Boga i współpracę ze wszystkimi grupami parafialnymi oraz otoczenie szczególną troską młodzieży. Z Katedry na Jasną Górę, za Krzyżem, wyruszyły Poczty Sztandarowe, księża Biskupi, Władze Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej i przedstawiciele Oddziałów AK wszystkich polskich diecezji. Rozważano Radosną część Różańca i śpiewano pieśni maryjne przy wtórze orkiestry. Godzinny przemarsz ulicami Częstochowy odbył się w wielkim skupieniu, w nastroju dziękczynnej modlitwy i wierności Chrystusowi. O 1130 odbyła się uroczysta Msza święta na Wałach Jasnogórskich, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. bp Marek Solarczyk. Podczas Eucharystii uczestnicy odnowili przyrzeczenia Chrztu Świętego, a na jej zakończenie, Pani Prezes dokonała Aktu Zawierzenia Maryi Królowej Polski całej Akcji Katolickiej w Polsce.

Przedstawiciele Kół Różańcowych naszej parafii wraz z ks. Proboszczem już od godziny dziewiątej mogli trwać na modlitwie w Kaplicy Cudownego Obrazu i powierzać opiece rodziny naszej parafii i siebie samych. Na trasie pielgrzymki w drodze powrotnej znalazło się również Sanktuarium Rodzinnych Błogosławieństw w Leśniowie. Pamiętano też o uczczeniu Serca Jezusowego litanią i pieśniami.