Dnia 7 marca w Instytucie Teologicznym w Sandomierzu odbył się finał XXVI Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej „Z Pismem Świętym w trzecie tysiąclecie”. W tym roku uczestnicy musieli wykazać się znajomością Księgi Rodzaju. Adresatami tego wydarzenia byli uczniowie ze szkół podstawowych podzieleni na dwie kategorie wiekowe: klasy od IV do VI oraz VII i VIII. Najmłodszą grupę reprezentowało 34 osoby. Naszą Szkołę i Parafię w finale konkursu reprezentowali Oliwia Bernyś z klasy 6C oraz Krzysztof Jaworski z klasy 6B, którzy zwyciężyli w etapie szkolnym i dekanalnym. Poziom rywalizacji w finale był bardo wysoki i wyrównany. Finalistów odwiedził Biskup Sandomierski Krzysztof Nitkiewicz, który zwrócił uwagę, że Pismo Święte nie jest zwykłą książką czy przewodnikiem. Zachęcał także młodych ludzi, aby w ich domach rodzinnych Pismo Święte zajmowało godne miejsce. Następnie Biskup Ordynariusz udzielił wszystkim pasterskiego błogosławieństwa, uczestnikom wręczył pamiątkowe dyplomy i upominki a zwycięzcom nagrody główne.