Uczniowie z naszej szkoły włączyli się w ogólnopolską akcję Caritas- Czas miłosierdzia. Dzieci z klas trzecich poprzez tę inicjatywę, chcą rozwijać w sobie postawy bezinteresownej pomocy potrzebującym- szczególnie osobom chorym i starszym oraz jest to okazja do promocji rozwoju osobistego w duchu miłości do bliźniego. Zbiórki do specjalnie przygotowanych skarbonek będą prowadzone w szkołach i parafiach przez cały okres Wielkiego Postu oraz w następującym po nim Tygodniu Miłosierdzia. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na los osób starszych, szczególnie samotnych i ubogich, oraz ich wsparcie dzięki datkom zbieranym do skarbonek. To także wezwanie do zainteresowania potrzebującymi, będącymi tuż obok nas, których często nie zauważamy. Jałmużna to znak miłosierdzia, które wyjątkowo wpisuje się w charakter Wielkiego Postu. Wiele uwagi poświęca się w tym roku kształtowaniu postaw miłości do bliźniego poprzez promowanie konkretnych działań, które mogą zostać zrealizowane przez każdego z nas w tym szczególnym czasie.

images/zobacz_zdjcia.jpg