Niedziela Miłosierdzia Bożego, dla młodzieży działającej w wolontariacie ŚDM przy parafii św. Józefa w Klimontowie, była inspiracją do tego, aby przybliżyć członkom lokalnej społeczności ideę Światowych Dni Młodzieży. Podczas Mszy świętych młodzi dawali publiczne świadectwo wiary i ukazywali sens angażowania się w życie wspólnotowe. Dzielili się wspomnieniami i przeżyciami z Europejskiego Spotkania Wspólnoty Ekumenicznej Taize, które w tym roku miało miejsce w Walencji w Hiszpanii.

Inicjatywa młodzieży spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem ze strony mieszkańców parafii, którzy dali wyraz swej życzliwości z ochotą biorąc udział w zorganizowanej przez wolontariat małej loterii fantowej. Powodzeniem cieszył się także kiermasz domowych wypieków i słodkości. Fantazyjnie dekorowane tradycyjne ciasta, owocowe tarty, barwne babeczki i inne słodkie przekąski szybko znalazły swych miłośników. Dochód uzyskany z akcji promocyjnej przeznaczony zostanie na zorganizowanie dla młodzieży z parafii Klimontów wyjazdu na uroczystości Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.