Węgry (zwiedzanie i wypoczynek)  20 – 26.08.2016

Miszkolc, Eger, BUDAPESZT, Szekesfehervar, Jezioro Balaton, Zakole Dunaju, Gyor                

1 dzień          zbiórka uczestników o godz. 245 wyjazd – 300, przejazd przez Polskę i Słowację do Miszkolca,  wizyta (ok. 3 godz.) w grotach termalnych w Miszkolcu – Tapolcy. Przejazd do Egeru ( Archikatedra - trzecia pod względem wielkości na Węgrzech, barokowy kościół Minorytów, Pałac Arcybiskupi, Ratusz, Stare Miasto z zamkiem (z zewnątrz). Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień          śniadanie, zwiedzanie  Budapesztu z przewodnikiem:  Wzgórze Zamkowe, Wzgórze Gelerta, Katedra św. Stefana, Parlament, pomnik Milenium, po południu spacer po uliczkach  centrum handlowego (lub kąpiel w basenach termalnych Szechenyi (najpiękniejszych w Europie). Obiadokolacja. nocleg.

 

3 dzień          śniadanie, wyjazd do Szekeszfehervar (zwiedzanie pierwszej siedziby królów węgierskich). Przejazd nad Balaton (najpiękniejsza panorama „Morza Węgierskiego z półwyspu Tihany i Opactwo Benedyktynów z XI w.) Spacer promenadą nad "Morzem Węgierskim" (dla chętnych - kąpiel w jeziorze). Powrót do hotelu, obiadokolacja,  nocleg.

4 dzień          śniadanie, wyjazd nad Zakole Dunaju i do Esztergom - kolebki katolicyzmu na Węgrzech  (zwiedzanie największej bazyliki w tym kraju  Przejazd do Marianosztra (klasztor ojców Paulinów, którzy założyli sanktuarium na Jasnej Górze w Częstochowie. Jest tu obraz Matki Bożej - Wielkiej Pani Węgier z XVIII-wieku. Przejazd di  Wisegradu - zwiedzanie fortecy średniowiecznej.

5 dzień          śniadanie. Wyjazd do Gyor (Katedra z płaczącą ikoną Matki Bożej, Ratusz, pomnik św. Michała, Zamek Biskupi, Wzgórze Kapitulne, kościół Karmelitów. W klasztorze przy kościele zamieszkiwał św. Rafał Kalinowski. Barokowa starówka,  Góra Panonia - monumentalny kompleks klasztorny Benedyktynów z Bazyliką św. Marcina wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.  Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień          śniadanie, c.d. zwiedzania Budapesztu: wyspa Małgorzaty, Nowoczesne dzielnice. Czas wolny lub wizyta na basenach termalnych. Rejs statkiem po Dunaju. Obiadokolacja. Wyjazd w drogę powrotną do Kraju.

7 dzień        Powrót na miejsce zbiórki w godzinach porannych.

 

Cena  1190 zł/os. (grupa 40 – 45 osób)

           1390,- zł/os.  (grupa  22-25 osób)

  • przejazd autokarem z klimatyzacją, barkiem i video
  • 5 noclegów w hotelach (pokoje 2-, 3-osobowe
    z łazienką)
  • 5 śniadań, 6 gorących obiadokolacji
  • opieka duszpasterska (codziennie Msza Św.)
  • pilot i przewodnik na całej trasie ubezpieczenie NNW i KL

Cena nie zawiera: opłat za napoje do obiadokolacji, kosztu przewodników miejscowych i biletów wstępu do zwiedzanych obiektów (ok. 70 EUR); ubezpieczenia od kosztów rezygnacji oraz ubezpieczenia od chorób przewlekłych (należy się ubezpieczyć we własnym zakresie lub zgłosić w momencie zapisu).

Dopłata do pokoju 1 osobowego – 600 zł, do dodatkowego miejsca w autokarze 200 zł 

Uwaga: Przekroczenie granicy tylko na ważny i nie zniszczony dowód osobisty lub paszport. Należy zabrać: potrzebne lekarstwa, ręcznik, strój kąpielowy, wygodne buty, okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy, kurtkę z kapturem, aparat fotograficzny, ubiór stosowny do wejścia do kościoła (panie – zakrywający ramiona i kolana; panowie – długie spodnie).

Na własne wydatki trzeba  zabrać euro lub forinty.

Kolejność zapisów decyduje o kolejności zajmowania miejsc w autokarze.   

Zapisy w kancelarii parafialnej do końca czerwca