Dzień Dziecka 2016 r. stał się okazją do zorganizowania IV Biegowej Pielgrzymki do Sulisławic, kolejnego dziękczynnego biegu za niestrudzonego Pielgrzyma Świata św. Jana Pawła II. Zaprowadziła ona dzieci Publicznej Szkoły Podstawowej im. J. Ossolińskiego w Klimontowie, młodzież Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II i dorosłych (opiekunów,  organizatorów i miłośników pielgrzymowania) do Sanktuarium Maryjnego – do Matki, której bezgranicznie ufał Papież, a nam dał przykład  zawierzania swoich spraw Jej czułej opiece.

Ok. 30-osobowa grupa osób po krótkiej modlitwie przed kościołem parafialnym w Klimontowie wybiegła o godz. 830 w asyście kilku rowerzystów i wozu strażackiego zabezpieczającego trasę.  Trasa: Klimontów, Szymanowice, Nawodzice, Rybnica, Bazów, Sulisławice, nadzwyczaj malownicza zielenią łąk, lasów i kwitnących roślin dostarczała radości z podziwiania piękna przyrody, a  zmęczonym dodawała sił.   Gdy na horyzoncie pojawiły się wieże sanktuarium pielgrzymi przyklękając oddali cześć Maryi. Ok. 1030 dotarli na miejsce, aby po krótkim odpoczynku  wspólnie przejść przez Bramę Miłosierdzia i uczestniczyć w Eucharystii, którą celebrował ks. prob. Henryk Hendzel.

 

Następnym punktem programu było  zwiedzenie Izby Pamięci  i zapoznanie się z historią bohaterskiego Oddziału „Jędrusiów” - partyzantów Ziemi Sandomierskiej w czasie II wojny światowej.

Powrót busem do Klimontowa  zorganizował Wójt Gminy  Klimontów Marek Goździewski, a napoje i nagrody ufundowała Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Grupa Sadownicza „Owoc Sandomierski”. Koordynatorem biegu był Radny Gminy  Marek Bargiel, a organizatorami  Parafia, Stowarzyszenie „Wspólne Dobro”, Parafialny Oddział Akcji Katolickiej i nauczyciele WF ze Szkoły Podstawowej. Wspólne grillowanie na placu przyklasztornym zakończyło tę wiosenną rekreacyjno-sportową imprezę. Była to dobra lekcja zdrowego współzawodnictwa, integrowania dzieci, młodzieży i dorosłych oraz  rozpowszechniania kultu Maryjnego na wzór św. Jana Pawła II.