W dniu trzeciej rocznicy Kanonizacji Papieża Jana Pawła II, 27 kwietnia 2017 r. w kapitularzu klasztornym odbył się konkurs piosenki religijnej pod hasłem „TOBIE MARYJO NA CHWAŁĘ”.  Spotkanie z piosenką rozpoczęło się modlitwą, którą poprowadził ks. prob. Henryk Hendzel. Przypomniał on o szczególnym oddaniu się Papieża Polaka Maryi  i cel konkursu, t.j. uczczenie 300. Rocznicy Koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej i 100. Rocznicy Objawień w Fatimie. Występ solistów  poprzedził krótki film dokumentalny, przypominający posługę Jana Pawła II Kościołowi i Jego wielką miłość do dzieci i młodzieży. Około 30 uczestników konkursu, w  wybranych i pięknie przygotowanych pieśniach i piosenkach oddało cześć Maryi  z właściwym sobie młodzieńczym entuzjazmem. Wykonanie, dobór repertuaru do wieku, umiejętności dziecka i młodzieży oraz wrażenia artystyczne oceniało Jury, które przyznało nagrody i wyróżnienia w  pięciu kategoriach wiekowych.

 

Nagrodzeni:

Przedszkolaki

Miejsce I:   Sajda Gabrysia – Przedszkole Sióstr Imienia Jezus w Klimontowie

Miejsce II:  Bernyś Oliwia - Przedszkole Sióstr Imienia Jezus w Klimontowie

Miejsce III. Dobek Edyta - Przedszkole Sióstr Imienia Jezus w Klimontowie

Wyróżnienie – Batorska Marysia - Przedszkole Sióstr Imienia Jezus w Klimontowie

Uczniowie kl. I-III
    I. Papka Wiktoria – Publiczna Szkoła Podstawowa w Klimontowie

  1. Staszewska Apolonia – Szkoła Podstawowa w Ossolinie

    III. Czarnecka Michalina i Kilarska Weronika - Publiczna Szkoła Podstawowa
          w Klimontowie

Wyróżnienie: Sasak Anna – Szkoła Podstawowa w Goźlicach

Uczniowie kl. IV – VI
       I. Kosmaciński Kamil - Publiczna Szkoła Podstawowa w Klimontowie

  1. Pacholczak Filip - Szkoła Podstawowa w Ossolinie
  • Woźniak Jagoda - Szkoła Podstawowa w Goźlicach

Wyróżnienie: Twaróg Magdalena - Publiczna Szkoła Podstawowa w Klimontowie
                       Mazur Olga - Szkoła Podstawowa w Goźlicach

Uczniowie Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II

  1. Pyszczek Natalia
  2. Chłodnicka Karolina
  • Głąb King

Wyróżnienie: Duda Konrad

Uczniowie  Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Klimontowie  -  Banaś Agnieszka

Nagrody i poczęstunek dla uczestników konkursu i opiekunów przygotowali organizatorzy – Stowarzyszenie „Wspólne Dobro”  i Parafialny Oddział Akcji Katolickiej. Stroną akustyczną konkursu zajęli się  pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Klimontowie.