1. Przeżywamy dzień łączności z Kościołem na Wschodzie. Wspierajmy ten Kościół naszą modlitwą i ofiarą. Po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc temu Kościołowi.
 2. Dzisiaj o 1630 Nabożeństwo Różańcowe.
 3. Dzisiejsza składka na ogrzewanie kościoła
 4. W środę o 163o Nowenna do św. Józefa.
 5. W czwartek Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 6.45; 9.00; 12.00 i 17.00. Na wieczornej Mszy św. poświęcenie medalików dzieciom komunijnym.
 6. W czwartek o godz. 1500 Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu.
 7. W dni powszednie Adwentu o godz. 625 godzinki a o godz. 645 Roraty. Serdecznie zapraszamy wszystkich do modlitewnego czuwanie.
 8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła oraz za ofiary na środki czystości. O pomoc w sobotę na godzinę 900 prosimy parafian z ul. Sandomierskiej.
 9. Bóg zapłać za ofiarę na cele remontowe.
 10. Bóg zapłać za ofiary złożone przy okazji roznoszenia opłatków.
 11. Tradycyjnie w Adwencie prowadzona jest akcja „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Przez zakup świec wigilijnych pragniemy pomóc dzieciom z rodzin biednych. Po Mszach św. można je nabyć, w cenie: mała 12 zł, duża 25zł.
 12. Bóg zapłać za posprzątanie chryzantem z cmentarza.
 13. Robiąc porządki na cmentarzu prosimy składać śmieci w wyznaczonych miejscach odpowiednio sortując.
 1. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana: w pamiątce Świąt Bożego Narodzenia i powtórnego, w dniu ostatecznym.
 2. W dni powszednie Adwentu o godz. 620 godzinki, a o godz. 645 roraty. Serdecznie zapraszamy wszystkich do modlitewnego czuwanie.
 3. W tym tygodniu o godz. 16.3o Różaniec za zmarłych, z wypominkami z poszczególnych miejscowości:
  Poniedziałek      Przybysławice i Rogacz

    Wtorek             Górki, Kozinek

    Środa               Szymanowice Dolne i Górne, Zagaje

 1. W środę o godz. 16.30 modlitwa wypominkowa połączona z nowenną do św. Józefa
 2. W tym tygodniu I czwartek, I piątek, I sobota miesiąca.
 3. W czwartek o godz. 1500 Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu. Od 1600 adorować będzie Akcja Katolicka.
 4. W piątek przed południem od godz. 09.00 na indywidualne zgłoszenie odwiedzimy chorych. Potraktujmy to, jako spowiedź adwentową chorych. Prosimy ich zgłaszać w zakrystii lub kancelarii, a od 16.00 Spowiedź
 5. W sobotę o godz. 16.00 Nabożeństwo I-sobotnie.
 6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. O pomoc w sobotę na godzinę 900 prosimy mieszkańców ul. Sandomierskiej
 7. W przyszłą niedzielę składka na ogrzewanie kościoła.
 8. Bóg zapłać za ofiarę indywidualną na cele remontowe
 9. Dzisiaj zostały poświęcone opłatki wigilijne. W tym roku, podobnie jak wcześniej, sołtysi będą roznosić je po domach, również po Klimontowie: od godz. 13.00
  Czwartek               ul. Osiecka, Żeromskiego, Partyzantów i Tylna
  piątek                    ul. Ogrodowa, Gęsia, Nikisiołka
  sobota                   ul. Zysmana, Krakowska i Reymontowska
 10. Robiąc porządki na cmentarzu prosimy składać śmieci w wyznaczonych miejscach odpowiednio sortując.
 11. Podobnie jak w latach ubiegłych, jeśli pogoda pozwoli, w sobotę zostaną usunięte z grobów przekwitłe i przemarznięte chryzantemy. O zrobienie tego porządku prosimy mieszkańców Kroblic, Pęchowca, Gór Pęchowskich. Prace te zostały ustalone z sołtysami, dlatego serdeczna prośba, aby na ich zaproszenie do tych prac pozytywnie odpowiedzieć.
 12. Tradycyjnie w Adwencie jest prowadzona akcja „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Przez zakup świec wigilijnych będziemy mogli pomóc dzieciom z rodzin biednych. W tym roku świece są w cenie: mała 12zł, a duża 25zł. Chciejmy się podzielić z potrzebującymi.
 1. Dziś i przez cały listopad o godz. 16.3o Nabożeństwo Różańcowe za zmarłych, z wypominkami z poszczególnych ulic:

Poniedziałek     ul.  Zysmana, Krakowska i Reymontowska

Wtorek            ul. Ogrodowa, Gęsia, Nikisiołka

Środa              ul. Osiecka, Żeromskiego, Partyzantów i Tylna

Czwartek         ul. Sandomierska, Wyspiańskiego i Szkolna

Piątek              ul. Rynek, Opatowska, Kościelna, Strażacka

Sobota            ul. Ossolińska, Słoneczna, Asnyka, Staffa i Norwida, Armii Krajowej, Mały Rynek i Studzienna

 

 1. Podczas kwesty na cmentarzu zebrano kwotę 10 536zł. Serdeczne Bóg zapłać Stowarzyszeniu „Wspólne Dobro” za zorganizowanie tej kwesty, Kołu Gospodyń Wiejskich „Klimontowianki” za piękne kwestowanie w dni 30.10. i wszystkim, którzy kwestowali 1.11, w tym szczególnie młodzieży i ich opiekunom.
 2. W czwartek o godz. 15 Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja
 3. W piątek przypada święto Niepodległości. Zapraszamy do modlitwy w intencji naszej Ojczyzny. Msza św. o godz. 7.00; 9.00; 12.00 i 17.00. W szczególny sposób zapraszamy na Msze św. za Ojczyznę o godz. 12.00. Ks. Biskup na ten dzień udzielił dyspensy od obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i zachowania pokutnego charakteru tego dnia.
 4. O pomoc w sprzątaniu kościoła w sobotę na godz. 9.oo prosimy mieszkańców ul. Ossolińskiej. Na 43 domy do sprzątania do tej pory były osoby z 4 domów. W dniu wczorajszym do pomocy nie było nikogo.
 5. Bóg zapłać za ofiary na cele remontowe.
 6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczorowej spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św. i ich rodzicami
 1. Dzisiaj i jutro ostatnie Nabożeństwa Różańcowe
 2. We wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w porządku Msza św. o godz. 12.oo na cmentarzu.
 3. W środę Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św.
  o godz. 7.00; 00;  12.00  i  17.00. O godz. 15.00 zapraszamy na cmentarz na Koronkę do Bożego Miłosierdzia połączoną z procesją z modlitwami za zmarłych
 4. Przez cały listopad o godz. 16.3o Różaniec za zmarłych, z wypominkami z poszczególnych miejscowości:

Czwartek    Borek, Byszówka i Kępie

Piątek         Adamczowice, Pęchowiec i Kroblice

Sobota        Góry Pęchowskie i Pęchów

 1. Dzisiaj i we Wszystkich Świętych prowadzona jest kwesta na odnowę cmentarza, ofiary na ten cel można również składać do skarbon na cmentarzu.
 2. W miesiącu listopadzie można zyskiwać odpusty za zmarłych. Dlatego już dziś zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty, który jest jednym z warunków uzyskania odpustu.
 3. Od listopada, czyli już od wtorku, do końca marca, Msza św. o godz. 10.30 będzie odprawiana w kościele parafialnym.
 4. W środę różaniec wspominkowy za zmarłych połączony z nowenną do św. Józefa
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja. Od godz. 16.00 adorować będzie Akcja Katolicka.
 6. W piątek przed południem na indywidualne zgłoszenie odwiedzimy chorych. Prosimy ich zgłaszać w zakrystii lub kancelarii. Od 16.00 spowiedź
 7. W sobotę o godz. 16.00 Nabożeństwo I-sobotnie
 8. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu kościoła. W sobotę na godz. 9.oo o pomoc prosimy mieszkańców ul. Ossolińskiej
 9. Bóg zapłać za ofiarę na cele remontowe.
 10. Robiąc porządki na grobach nie zaśmiecajmy cmentarza. Szanujmy również cudzą własność.
 1. Codziennie o godz. 16.3o Nabożeństwo Różańcowe.
 2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Wspierajmy misjonarzy naszymi modlitwami.
 3. We wtorek w naszej diecezji przypada wsp. św. Jana Pawła II. Przez wspólną modlitwę dziękujmy Panu Bogu za dar obecności tego Wielkiego Orędownika w Jego relikwiach.
 4. W środę nabożeństwo różańcowe połączone nowenną do św. Józefa
 5. W czwartek o godz.15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja. Adorację tę w intencji misji i misjonarzy poprowadzą KŻR. O godz. 17.00 Msza św. w int sióstr różańcowych
 6. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu kościołów oraz za ofiarę na kwiaty. W sobotę na godz. 9.oo o pomoc prosimy mieszkańców ul. Ossolińskiej
 7. Bóg zapłać również za kwiaty przyniesione do kościoła
 8. Dzisiaj o godz. 15.30 spotkanie Bractwa św. Józefa. Serdecznie wszystkich zapraszamy do włączenia się w działalność tego Bractwa.
 9. W przyszłą niedzielę i 1 listopada na cmentarzu będzie prowadzona kwesta na odnowę zabytkowych nagrobków. Wszystkich chętnych do kwestowania prosimy o zgłaszanie się w kancelarii lub zakrystii.
 10. Robiąc porządki na grobach przed Wszystkimi Świętymi nie zaśmiecajmy cmentarza, ale śmieci składajmy w wyznaczonych miejscach: szkło i plastik do kontenerów a pozostałe śmieci do boksu.
 11. W przedsionku kościoła są kartki wypominkowe. Składając je prosimy o wpisanie miejscowości, a w Klimontowie także nazwę ulicy.