1. Dzisiaj przeżywamy wizytację kanoniczną parafii. O godz. 9.30 ks. Bp. Krzysztof Nitkiewicz przybędzie do naszej parafii i nawiedzi cmentarz. O godzinie 10.00 odbędzie się spotkanie z Radą Parafialną. Ok. godz. 11.00 Ks. Biskup odwiedzi klasztor, a o 11.30 w kościele parafialnym spotka się z grupami parafialnymi. Na to spotkanie zapraszamy; ministrantów, scholę, Chorał, KŻR, AK, Bractwo św. Józefa, Stowarzyszenie „Wspólne Dobro”, Szkolne Koło „Caritas”. Po tym spotkaniu o godz. 12.00 ks. Biskup odprawi Mszę św.
 2. Przeżywamy miesiąc maj. Dzieci, młodzież, dorosłych zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych, dzisiaj o 16.30, a w dni powszednie o godz. 1730
 3. W poniedziałek przypada święto św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji naszej Ojczyzny.
 4. W czwartek o godz. 1500 Koronka do Bożego Miłosierdzia, i adoracja Najświętszego Sakramentu
 5. W przyszłą niedzielę na Mszy św. O godz. 12.00 dzieci z klas IV będą przeżywać rocznicę swojej I-Komunii św.
 6. W sobotę na godzinę 900 o pomoc prosimy mieszkańców Byszówki.
 7. Bóg zapłać za ofiarę na cele remontowe:
 8. Bóg zapłać rodzicom dzieci I-komunijnych za dar ołtarza
 9. Dzisiejsza składka przeznaczona na cele remontowe. Ofiary można również wpłacać na konto parafialne lub rektoralne podane na stronie internetowej.
 1. Przeżywamy miesiąc maj, który w sposób szczególny jest poświęcony Matce Bożej. Oddajemy Jej cześć przez nabożeństwa majowe. Zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych do liczniejszego udziału w tych nabożeństwach, w dni powszednie o godz. 1730, a w niedziele i święta o godz. 1630.
 2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. …
 3. W poniedziałek Uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika – patrona Polski. Msze św. o godz. 6.30 i 18.00.
 4. We wtorek ks. Bp. Edward Frankowski na Mszy św. o godz. 18.00 udzieli sakramentu bierzmowania uczniom klas ósmych. Wspierajmy tę młodzież naszymi modlitwami, aby ten sakrament przyjęła owocnie i odpowiedzialnie. Składka z tej uroczystości przeznaczona na fundusz ewangelizacyjny. W poniedziałek tych kandydatów do bierzmowania zapraszamy na majówkę, Msze św. i krótkie spotkanie.
 5. W czwartek o godz. 15.oo Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu.
 6. W piątek 13 maja o godz. 20.00 w kościele klasztornym rozpoczniemy nabożeństwa fatimskie. Zapraszamy
 7. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać wizytację kanoniczną parafii. O godz. 9.30 ks. Bp. Krzysztof Nitkiewicz przybędzie do naszej parafii i nawiedzi cmentarz. O godzinie 10.00 odbędzie się spotkanie z Radą Parafialną. Ok. godz. 11.00 Ks. Biskup odwiedzi klasztor, a o 11.30 w kościele parafialnym spotka się z grupami parafialnymi. Na to spotkanie zapraszamy; ministrantów, scholę, Chorał, KŻR, AK, Bractwo św. Józefa, Stowarzyszenie „Wspólne Dobro”, Szkolne Koło „Caritas”. Po tym spotkaniu o godz. 12.00 ks. Biskup odprawi Mszę św.
 8. Bóg zapłać rodzicom dzieci I-Komunijnych za prace porządkowe w kościele i wokół kościoła. O pomoc w sobotę na godz. 9.00, proszę  mieszkańców Szymanowic Dolnych.
 9. Paczka dla Ukrainy. Szczegóły na stronie internetowej „Caritas” Diecezji Sandomierskiej
 10. Robiąc wiosenne porządki na cmentarzu pamiętajmy o segregowaniu śmieci. Do kontenerów na śmieci prosimy wrzucać tylko wypalone znicze.
 1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia. O godz. 16.30 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Chciejmy i my świadczyć miłosierdzie naszą modlitwą i czynem, zgodnie z uczynkami miłosierdzia co do duszy i co do ciała.
 2. We wtorek liturgicznie będziemy obchodzić Św. Wojciecha – Głównego Patrona Polski. Msze św. o 6.30 i 18.00
 3. W środę o godz. 17.30 nowenna do św. Józefa.
 4. W czwartek będziemy przeżywać dekanalny etap Kongresu Eucharystycznego. Będzie polegał na całodobowej adoracji Najświętszego Sakramenty. Do nas Najśw. Sakrament przybędzie z Goźlic. O godz. 16.00 przed kościołem będzie podstawiony autobus, który zawiezie nas na krzyżówkę między Pęchowem a Pęchowcem. Stamtąd przejdziemy w procesji przez Pęchowiec, Adamczowice ul. Ossolińską do kościoła. O godz. 17.30 będą Nieszpory o Najśw. Sakramencie, a po niech Msza św. Następnie rozpocznie się adoracja poszczególnych grup i miejscowości zgodnie z ustalonym grafikiem.
 5. W piątek o godz.00 będzie Msza św. a po niej odprowadzimy Najśw. Sakrament do Rogacza, gdzie zostanie przekazany parafii Chobrzan. Plan adoracji został ustalony z Radą Parafialną i jest wywieszony w gablocie Parafialnej oraz umieszczony na stronie internetowej parafii. Po zakończonej procesji będzie podstawiony autobus, który przywiezie nas na plac przed kościołem
 6. Serdecznie wszystkich zapraszamy udziału w procesji, do adoracji i okazania wdzięczności Panu Jezusowi za to, że pozostał z nami w Eucharystii.
 7. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu kościołów i za ofiarę na środki czystości.. O pomoc w sobotę na godz. 9.oo prosimy mieszkańców Szymanowic Dolnych.
 8. Robiąc wiosenne porządki na cmentarzu pamiętajmy o segregowaniu śmieci i składaniu ich w odpowiednim miejscu.
 1. Naszą radość ze Zmartwychwstania będziemy przeżywać przez cały Oktawę, tzw. Biały Tydzień. Jutro poniedziałek Wielkanocny. Msze św. w porządku niedzielnym.
 2. Z racji Oktawy Zmartwychwstania Pańskiego, w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych
 3. W przyszłą niedzielę zakończenie Oktawy Zmartwychwstania Pańskiego, a zarazem Niedziela Bożego Miłosierdzia. Dzisiaj i jutro o 16.45, a przez cały tydzień o godz. 15.00 nowenna przed tą uroczystością.
 4. W niedzielę Miłosierdzia Bożego rozpocznie się dekanalny etap Kongresu Eucharystycznego. Będzie polegał na tym, że codziennie inna parafia dekanatu będzie prowadzić całodobową adorację Najświętszego Sakramenty, a z parafii do parafii Najśw. Sakrament będzie przenoszony w procesji. W naszej parafii przypada to na dzień 28/29 kwietnia. Do nas Najśw. Sakrament przybędzie z Goźlic, a odprowadzimy Go do Chobrzan. Plan adoracji został ustalony z Radą Parafialną i jest wywieszony w gablocie Parafialnej oraz umieszczony na stronie internetowej parafii. Szczegóły zostaną też podane w przyszłą niedzielę
 5. W środę o godz. 1730 nowenna do św. Józefa.
 6. W czwartek. O godz. 1500 Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu.
 7. Bóg zapłać siostrom na czele z Siostrą Przełożoną za piękny wystrój Ciemnicy i Grobu Pańskiego, oraz pozostałym osobom za pomoc przy wykonaniu dekoracji.
 8. Bóg zapłać wszystkim angażującym się w liturgię Triduum Paschalnego i Rezurekcji.
 9. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu kościoła. W sobotę na godzinę 900 o pomoc prosimy mieszkańców Szymanowic Dol.
 10. Bóg zapłać za ofiary na kwiat do Bożego Grobu:
 11. Bóg zapłać za wszystkie życzenia jakie otrzymaliśmy od instytucji i stowarzyszeń z terenu Gminy i powiatu, oraz od osób prywatnych. My ze swej strony zapewniamy o naszej pamięci modlitewnej.
 1. Dzisiaj o godz. 16.00 Gorzkie Żale
 2. W poniedziałek na indywidualne zgłoszenie odwiedzimy tych chorych, którzy nie byli odwiedzeni w I piątek miesiąca, a pragną jeszcze przed świętami skorzystać z sakramentów św. Prosimy ich zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.
 3. W środę o godz. 1730 nowenna do św. Józefa.
 4. Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Jak Jezus wjechał do Jerozolimy, tak przychodzi i do nas. Przeżyjmy ten Wielki Tydzień, jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Niech te trzy dni Triduum Paschalnego: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami szczególnego zagłębienia się w Misterium Paschalne.
 5. WIELKI CZWARTEKo godz. 1800 Msza Wieczerzy Pańskiej, pamiątka ustanowienia sakramentu Eucharystii i kapłaństwa. Po Komunii św. przeniesienie Najświętszego sakramentu do Ciemnicy. Bezpośrednio po liturgii, adoracja do godz. 2200, a jeśli będzie potrzeba to dłużej.
 6. WIELKI PIĄTEKdzień Męki i Śmierci Pana Jezusa. Adoracja Najśw. Sakramentu w Ciemnicy od godz. 700. Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się 16,15. Adoracja Krzyża tylko przez przyklęknięcie lub przez skłon. Na zakończenie liturgii przeniesienie Najśw. Sakramentu do Grobu Pańskiego. Adoracja do godz. 2200, a jeśli będzie potrzeba to dłużej. Od godz. 20.00 do wspólnej adoracji w kościele zaprasza młodzież. W tym dniu obowiązuje post ścisły.
 7. WIELKA SOBOTA – jest dniem adoracji Najśw. Sakramentu w Grobie Pańskim. Znajdźmy czas, aby nawiedzić kościół i adorować Pana Jezusa w Grobie. Poświęcenie pokarmów w kościele od godz. 800 do 1200, co pół godziny, a w terenie od godz. 900 według stałego porządku, w odstępach co 15min. kolejna miejscowość. Proszę przynieść wodę do poświęcenia. O godz. 1900 rozpocznie się liturgia Wigilii Paschalnej. Przynieśmy świece.
 8. W przyszłą niedzielę UROCZYSTOŚĆ ZMRTWYCHWSANIA PAŃSKIEGORezurekcja o godz. 600, z procesją rezurekcyjną, a następnie Msze św. o godz. 900, 1030 w klasztorze, 1200 i o 1700.
 9. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu kościołów. O pomoc w środę na godz. 9.oo, prosimy mieszkańców Szymanowic Dolnych
 10. W ubiegłą niedzielę na ogrzewanie kościoła zebrano kwotę 3970zł.
 11. Bóg zapłać za ofiary na kwiat do Bożego Grobu. Bóg zapłać sołtysom, Radom Sołeckim i wszystkim zbierającym te ofiary.
 12. Rozliczając podatek za 2022 rok prosimy o przekazanie 1% na Stowarzyszenie „Wspólne Dobro”, które pomaga w remoncie klasztoru.