1. Rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego.

2. Ojciec św. Franciszek, w liście do wszystkich wiernych na maj 2020, zachęca nas do odmawiania Różańca św. szczególnie w środowisku rodzinnym. Włączmy się w tę modlitwę. Codziennie o godz. 20.30 przez internet możemy się połączyć w tej modlitwie z całą diecezją.

3. Przeżywamy miesiąc maj, który w sposób szczególny jest poświęcony Matce Bożej. Oddajemy Jej cześć przez nabożeństwa majowe, które są odprawiane w dni powszednie o godz. 17.00, a w niedziele i święta o godz. 16.30.

4. W poniedziałek 4 maja przypada wspomnienie św. Floriana - Patrona Strażaków. Wszystkich strażaków i ich rodzin zapraszamy na Msze św. w ich intencji o godz. 18.00.

5. Codziennie o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji ustania epidemii.

6. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu.

7. W piątek Uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika - patrona Polski. W naszym kościele Msze św. o godz. 6.30 i 18.00.

8. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła. O pomoc w sobotę na godz. 09.00 prosimy mieszkańców Borku.

9. Przygotowujemy się do częściowego remontu kruchty w kościele klasztornym. Całkowity koszt tych prac ma wynieść ok. 250 tyś. Na ten cel mamy obiecane 180 tyś. od Ministra Kultury, pozostała część to nasz udział własny.

10. Bóg   zapłać za ofiary na cele remontowe: z Klimontowa 200 zł i z Pęchowa 100 zł.