1. W związku z epidemią koronawirusa, aż do odwołania obowiązuje ograniczenie. We Mszy świętej  lub innym obrzędzie religijnym, może uczestniczyć 1 osoba na 20m2 powierzchni użytkowej, z zachowaniem odległości 1,5m, nie licząc osób sprawujących posługę. Obowiązeje również zakrywania ust i nosa. Dotyczy to także Triduum Paschalnego.
  2. W poniedziałek na indywidualne zgłoszenie odwiedzimy chorych. Prosimy ich zgłaszać w zakrystii
  3. W środę o godz. 1630 nowenna do św. Józefa.
  4. Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Jak Jezus wjechał do Jerozolimy, tak przychodzi i do nas. Przeżyjmy ten Wielki Tydzień jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Niech te trzy dni Triduum Paschalnego: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami szczególnego zagłębienia się w Misterium Paschalne, chociaż w większości przeżywane w domach.
  5. WIELKI CZWARTEKo godz. 1800 Msza Wieczerzy Pańskiej, pamiątka ustanowienia sakramentu Eucharystii i kapłaństwa. Po Komunii św. przeniesienie Najświętszego sakramentu
    do Ciemnicy. Bezpośrednio po liturgii, adoracja do godz. 2200, a jeśli będzie potrzeba to dłużej.
  6. WIELKI PIĄTEKdzień Męki i Śmierci Pana Jezusa. Adoracja Najśw. Sakramentu w Ciemnicy od godz. 700. Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się 16,15. Zachęcamy także do indywidualnego odprawienia Drogi Krzyżowej w ciągu dnia. Adoracja Krzyża tylko przez przyklęknięcie lub przez skłon. Na zakończenie liturgii przeniesienie Najśw. Sakramentu do Grobu Pańskiego. Adoracja do godz. 2200, a jeśli będzie potrzeba to dłużej. W tym dniu obowiązuje post ścisły.
  7. Przy adoracji w piątek i w sobotę prosimy pamiętać o obowiązujących w kościele zasadach sanitarnych sprawnie się wymieniać, aby innym umożliwić nawiedzenie Ciemnicy i Grobu Pańskiego
  8. WIELKA SOBOTA – jest dniem adoracji Najśw. Sakramentu w Grobie Pańskim. Znajdźmy czas aby nawiedzić kościół i adorować Pana Jezusa w Grobie. Poświęcenie pokarmów na placu kościelnym od godz. 800 do 1200 co pół godziny, a w terenie od godz. 900 również przed świetlicami lub w miejscu wskazanym przez sołtysa, według stałego porządku, w odstępach co 15min. kolejna miejscowość. Przy poświęceniu trzymamy koszyk przy sobie i zachowujemy odstęp 1,5m. Proszę przynieść wodę do poświęcenia. Można też samemu pobłogosławić pokarmy, podobnie jak w ubiegłym roku. Modlitwa błogosławieństwa pokarmów jest umieszczona na internetowej stronie parafii. O godz. 1900 rozpocznie się liturgia Wigilii Paschalnej.
  9. W przyszłą niedzielę UROCZYSTOŚĆ ZMRTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGORezurekcja o godz. 600, bez procesji rezurekcyjnej, a następnie Msze św. o godz. 900, 1030, 1200 i o 1700. Aby umożliwić uczestnictwo we Mszy św. większej liczbie parafian, również w klasztorze będą odprawiane Msze św. o godz. 9.00; 10.30, i 12.00. Prosimy o wyrozumiałość jeżeli trzeba będzie przejść z kościoła do kościoła.
  10. O pomoc w środę na godz. 9.oo, prosimy mieszkańców ul. Gęsiej i Ogrodowej.

Prosimy do częstego odwiedzania stron internetowych parafii, a także sprawdzanie ogłoszeń w gablocie parafialnej, gdzie są podawane aktualne informacje w zależności od rozwoju koronawirusa i zarządzeń państwowych i kościelnych.