1. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana: w pamiątce Świąt Bożego Narodzenia i powtórnego, w dniu ostatecznym.
  2. W dni powszednie Adwentu o godz. 620 godzinki, a o godz. 645 roraty. Serdecznie zapraszamy wszystkich do modlitewnego czuwanie.
  3. W tym roku planowane są rekolekcje adwentowe i spowiedź. Ze względu jednak na zmieniająca się ciągle sytuację epidemiologiczną, zachęcamy również do korzystania ze sakramentu pojednania przez cały adwent!
  4. W poniedziałek o 16.30 różaniec z wypominkami za zmarłych z Przybysławic i Rogacza, a we wtorek z Górek i Kozinka
  5. W środę o godz. 16.30 nowenna do św. Józefa
  6. W tym tygodniu I czwartek, I piątek, I sobota miesiąca.
  7. W czwartek o godz. 1500 Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu. Od 1600 adorować będzie Akcja Katolicka.
  8. W piątek przed południem od godz. 09.00 na indywidualne zgłoszenie odwiedzimy chorych. Prosimy ich zgłaszać w zakrystii lub kancelarii, a od 16.00 spowiedź
  9. W sobotę o godz. 16.00 Nabożeństwo I-sobotnie,
  10. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. O pomoc w sobotę na godzinę 900 prosimy mieszkańców Pęchowa
  11. W przyszłą niedzielę składka na ogrzewanie kościoła.
  12. W ubiegłą niedzielę na cele remontowe zebrano kwotę 4028zł
  13. Bóg zapłać za ofiarę na remont klasztoru złożoną przy okazji nawiedzenia MB od mieszkańców Szymanowic Dolnych 670zł
  14. Bóg zapłać za ofiarę indywidualną na cele remontowe: z Adamczowic 200zł
  15. Dzisiaj zostały poświęcone opłatki wigilijne. W tym roku, podobnie jak wcześniej, sołtysi będą roznosić je po domach. Ze względu jednak na panującą sytuację można je otrzymać w zakrystii, kancelarii i na plebanii. Po Klimontowie nie będą roznoszone
  16. Robiąc porządki na cmentarzu prosimy składać śmieci w wyznaczonych miejscach odpowiednio sortując.
  17. Podobnie jak w latach ubiegłych, jeśli pogoda pozwoli, w sobotę zostaną usunięte z grobów przekwitłe i przemarznięte chryzantemy. O zrobienie tego porządku prosimy mieszkańców Rogacza, Przybysławic i Adamczowic. Prace te zostały ustalone z sołtysami, dlatego serdeczna prośba, aby na ich zaproszenie do tych prac pozytywnie odpowiedzieć.
  18. Tradycyjnie w Adwencie jest prowadzona akcja „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Przez zakup świec wigilijnych będziemy mogli pomóc dzieciom z rodzin biednych. W tym roku świece są w cenie: mała 10zł, a duża 25zł. Chciejmy się podzielić z potrzebującymi.
  19. Na ekrany kin wszedł film „Nędzarz i madame” opowiadający historię życia św. Brata Alberta. Zachęcamy do obejrzenia tej ekranizacji. Szczegóły na plakacie.
  20. Przypominamy, że w kościele obowiązuje zakrywanie ust i nosa