Apel   abp  Stanisława Gądeckiego - Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski

W związku z prośbą Ojca Świętego Franciszka, zwracam się do Księży Biskupów oraz wszystkich wiernych, aby Środa Popielcowa była obchodzona w Kościele w Polsce jako dzień postu i modlitwy w intencji pokoju oraz solidarności z Ukrainą. Proszę, aby w każdym kościele i parafii w Polsce zanosić gorące błagania w intencji pokoju, a także w intencji Ukraińców, by Pan pokrzepił ich serca w obecnej dramatycznej sytuacji.

Jako Kościół w Polsce pragniemy przyjść naszym Braciom również z materialną pomocą, dlatego apeluję, aby zarówno w najbliższą niedzielę, jak i w Środę Popielcową, po każdej Mszy Świętej zorganizować zbiórkę ofiar do puszek, które – za pośrednictwem Caritas Polska – zostaną przeznaczone na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy. Pomoc Kościoła katolickiego w Polsce będzie świadczona sukcesywnie i systemowo za pośrednictwem naszych instytucji charytatywnych – parafialnych, diecezjalnych i ogólnopolskich.

1. Dziś o 1630 Różaniec
  2. Rozpoczynamy dzisiaj Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. …(księga)
  3. W środę rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze św. połączone z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.oo, 9.oo, 12.oo i 17.oo. O 16.3o Nowenna do Św. Józefa. W środę popielcową obowiązuje post ścisły, czyli jakościowy i ilościowy.
  4. W dniu 12 marca br. przypada 400. rocznica święceń kapłańskich św. Andrzeja Boboli, patrona Polski. Z tej okazji mając na uwadze nieustanną potrzebę troski o powołania kapłańskie oraz znaczenie modlitwy w intencji kapłanów, dnia 3 marca (czwartek) rozpocznie się ogólnopolskiej nowenny za kapłanów oraz w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych.
  5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartego o godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja. Od godz. 16.00 adorować będzie Akcja Katolicka
  6. W piątek przed południem odwiedziny chorych. Prosimy ich zgłaszać w zakrystii lub kancelarii. Od godz. 16.00 spowiedź
  7. W piątek o godz. 16.15 Droga Krzyżowa dla dzieci i dorosłych, a godz. 18.oo zapraszamy na Drogę Krzyżową młodzież i tych którzy dłużej pracują.
  8. W sobotę o godz. 16.00 nabożeństwo I-sobotnie
  9. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 17.00 poświęcenie książeczek dzieciom przygotowującym się do I Komunii św.
  10. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu kościoła. W sobotę na godz. 9.00 o pomoc prosimy mieszkańców Górek
  11. Rozliczając podatek za 2021 rok prosimy o przekazanie 1% na Stowarzyszenie „Wspólne Dobro”, które pomaga w remoncie klasztoru. 1% mogą przekazać także emeryci i renciści. PIT-y do rozliczenia można przynosić w poniedziałki i w piątki od 09.00 do 11.30