1. Przeżywamy miesiąc maj, który w sposób szczególny jest poświęcony Matce Bożej. Oddajemy Jej cześć przez nabożeństwa majowe. Zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych do liczniejszego udziału w tych nabożeństwach, w dni powszednie o godz. 1730, a w niedziele i święta o godz. 1630.
  2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. …
  3. W poniedziałek Uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika – patrona Polski. Msze św. o godz. 6.30 i 18.00.
  4. We wtorek ks. Bp. Edward Frankowski na Mszy św. o godz. 18.00 udzieli sakramentu bierzmowania uczniom klas ósmych. Wspierajmy tę młodzież naszymi modlitwami, aby ten sakrament przyjęła owocnie i odpowiedzialnie. Składka z tej uroczystości przeznaczona na fundusz ewangelizacyjny. W poniedziałek tych kandydatów do bierzmowania zapraszamy na majówkę, Msze św. i krótkie spotkanie.
  5. W czwartek o godz. 15.oo Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu.
  6. W piątek 13 maja o godz. 20.00 w kościele klasztornym rozpoczniemy nabożeństwa fatimskie. Zapraszamy
  7. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać wizytację kanoniczną parafii. O godz. 9.30 ks. Bp. Krzysztof Nitkiewicz przybędzie do naszej parafii i nawiedzi cmentarz. O godzinie 10.00 odbędzie się spotkanie z Radą Parafialną. Ok. godz. 11.00 Ks. Biskup odwiedzi klasztor, a o 11.30 w kościele parafialnym spotka się z grupami parafialnymi. Na to spotkanie zapraszamy; ministrantów, scholę, Chorał, KŻR, AK, Bractwo św. Józefa, Stowarzyszenie „Wspólne Dobro”, Szkolne Koło „Caritas”. Po tym spotkaniu o godz. 12.00 ks. Biskup odprawi Mszę św.
  8. Bóg zapłać rodzicom dzieci I-Komunijnych za prace porządkowe w kościele i wokół kościoła. O pomoc w sobotę na godz. 9.00, proszę  mieszkańców Szymanowic Dolnych.
  9. Paczka dla Ukrainy. Szczegóły na stronie internetowej „Caritas” Diecezji Sandomierskiej
  10. Robiąc wiosenne porządki na cmentarzu pamiętajmy o segregowaniu śmieci. Do kontenerów na śmieci prosimy wrzucać tylko wypalone znicze.