1. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana: w pamiątce Świąt Bożego Narodzenia i powtórnego, w dniu ostatecznym.
  2. W dni powszednie Adwentu o godz. 620 godzinki, a o godz. 645 roraty. Serdecznie zapraszamy wszystkich do modlitewnego czuwanie.
  3. W tym tygodniu o godz. 16.3o Różaniec za zmarłych, z wypominkami z poszczególnych miejscowości:
    Poniedziałek      Przybysławice i Rogacz

Wtorek             Górki, Kozinek

Środa               Szymanowice Dolne i Górne, Zagaje

1. W środę o godz. 16.30 modlitwa wypominkowa połączona z nowenną do św. Józefa
  2. W tym tygodniu I czwartek, I piątek, I sobota miesiąca.
  3. W czwartek o godz. 1500 Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu. Od 1600 adorować będzie Akcja Katolicka.
  4. W piątek przed południem od godz. 09.00 na indywidualne zgłoszenie odwiedzimy chorych. Potraktujmy to, jako spowiedź adwentową chorych. Prosimy ich zgłaszać w zakrystii lub kancelarii, a od 16.00 Spowiedź
  5. W sobotę o godz. 16.00 Nabożeństwo I-sobotnie.
  6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. O pomoc w sobotę na godzinę 900 prosimy mieszkańców ul. Sandomierskiej
  7. W przyszłą niedzielę składka na ogrzewanie kościoła.
  8. Bóg zapłać za ofiarę indywidualną na cele remontowe
  9. Dzisiaj zostały poświęcone opłatki wigilijne. W tym roku, podobnie jak wcześniej, sołtysi będą roznosić je po domach, również po Klimontowie: od godz. 13.00
    Czwartek               ul. Osiecka, Żeromskiego, Partyzantów i Tylna
    piątek                    ul. Ogrodowa, Gęsia, Nikisiołka
    sobota                   ul. Zysmana, Krakowska i Reymontowska
  10. Robiąc porządki na cmentarzu prosimy składać śmieci w wyznaczonych miejscach odpowiednio sortując.
  11. Podobnie jak w latach ubiegłych, jeśli pogoda pozwoli, w sobotę zostaną usunięte z grobów przekwitłe i przemarznięte chryzantemy. O zrobienie tego porządku prosimy mieszkańców Kroblic, Pęchowca, Gór Pęchowskich. Prace te zostały ustalone z sołtysami, dlatego serdeczna prośba, aby na ich zaproszenie do tych prac pozytywnie odpowiedzieć.
  12. Tradycyjnie w Adwencie jest prowadzona akcja „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Przez zakup świec wigilijnych będziemy mogli pomóc dzieciom z rodzin biednych. W tym roku świece są w cenie: mała 12zł, a duża 25zł. Chciejmy się podzielić z potrzebującymi.