14 maja 2023 roku o godzinie 12.00 odbyła się w naszej parafii Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej, do której przystąpiło 32 dzieci. W Piątek dzieci z klas trzecich po raz pierwszy przystąpiły do Sakramentu Pokuty i Pojednania. Pierwsza Komunia Święta to ważne wydarzenie w życiu dziecka, które pogłębia jego relację z Jezusem Eucharystycznym. Do tych wydarzeń dzieci przygotowywały się od trzech lat pod okiem katechetów. Bezpośrednim przygotowaniem do uroczystości zajmował się ks. Krzysztof Kozieł. Sakramentu Pierwszej Komunii Świętej udzielił proboszcz parafii ks. Henryk Hendzel. Już z Jezusem w sercu dzieci wyśpiewały radośnie pieśń „Oto jest dzień, który dał nam Pan”. Następnie wyraziły słowa podziękowania rodzicom, księżom, katechetom, wychowawcom i wszystkim, którzy przyczynili się do tej pięknej uroczystości. Na koniec otrzymały poświęcone chlebki, które zabrały do swoich domów, aby podzielić się chlebem i radością ze wszystkimi. Dzieci wraz z rodzicami udały się na pielgrzymkę po komunijną do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach oraz zwiedzili kopalnię soli w Wieliczce. Módlmy się za wszystkie dzieci pierwszokomunijne, by przez całe życie pozostawały w łączności z Panem Jezusem i nie straciły wiary, a ich życie było ciągłym jej pomnażaniem.