Pierwszego dnia października 2016 podominikański klasztor w Klimontowie gościł w swoich murach małżeństwa tutejszej parafii i sąsiednich. Na spotkanie organizowane przez Stowarzyszenie „Wspólne Dobro”, Akcję Katolicką i duszpasterstwo parafii Klimontów przybyły pary od pięciu do piętnastu lat stażu małżeńskiego. Wstępna część spotkania była okazją do wzajemnego zapoznania się i zawiązania wspólnoty pomiędzy uczestnikami Dnia Wspólnoty Małżeństw. Bardzo cennym i ubogacającym punktem spotkania, jak przyznali później uczestnicy, było świadectwo ewangelizacyjne, którym dzielili się państwo Bąkowie z Ostrowca Świętokrzyskiego, przybyli na zaproszenie ks. proboszcza Henryka Hendzla. Było to dla wszystkich bardzo mocne doświadczenie jak małżonkowie mogą odkrywać obecność Boga w codziennych sytuacjach, zarówno tych które przynoszą radość jak i tych które stawiają przed mężem i żoną wyzwania. Eucharystia sprawowana w klasztornym kościele stała się okazją do umocnienia wspólnoty z Bogiem. Homilię wygłosił ks. dr Tomasz Cuber, ukazując Boże drogi budowania szczęśliwej wspólnoty małżeńskiej i rodzinnej. Po homilii małżonkowie odnowili przyrzeczenia małżeńskie, a w modlitwie powszechnej prosili o łaskę umocnienia na drodze powołania małżeńskiego. Po mszy świętej zawierzyli się Matce Bożej poprzez modlitwę różańcową i akt oddania się pod opiekę Maryi. Spotkanie zakończyło się agapą w klasztornych aulach.