1. Przypominamy, że Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu przyjmuje zgłoszenia nowych kandydatów, którzy chcieliby rozpocząć formację i studia przygotowujące do sakramentu kapłaństwa. Chętni mogą zgłaszać się osobiście w siedzibie Seminarium Duchownego w Sandomierzu, ul. Żeromskiego 6. Możliwy jest także kontakt telefoniczny (tel. 511 413 002), bądź mailowy (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).
  2. Dzisiaj o godzinie 16.3o Nabożeństwo Różańcowe.
  3. We wtorek W Lizbonie rozpoczynają się ŚDM. Otaczajmy nasza modlitwą młodzież uczestniczącą w tych spotkaniach i zachęcamy również młodzież do udziału w Diecezjalnym spotkaniu Młodych w Zawichoście w dniu 6.08. Zapisy u ks. Krzysztofa.
  4. Również we wtorek rozpoczyna się miesiąc modlitw o trzeźwość narodu Polskiego.
  5. W środę można zyskania odpustu „Porcjunkuli”, pod zwykłymi warunkami.
  6. W środę o godz. 17.30 Nowenna do św. Józefa.
  7. W tym tygodniu I czwartek i I piątek i I sobota miesiąca.
  8. W piątek przed południem odwiedzimy chorych. Prosimy ich zgłaszać w zakrystii lub kancelarii. Od godz. 17.00 spowiedź.
  9. W sobotę o godz. 17.00 nabożeństwo I-sobotnie
  10. W piątek wyrusza z Sandomierza Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę.
    Jest to szczególna okazja, aby pogłębić swoje życie religijne. Można się jeszcze dołączyć do pielgrzymów.
  11. W piątek ok. godz. 18.3o pielgrzymi przybędą do naszej parafii prosząc o nocleg. Prosimy o życzliwe przyjęcie ich pod swój dach. Prosimy o przyjście przed Kościół, aby zabrać ze sobą pielgrzymów do swoich domów. Chęć przyjęcia pielgrzymów można również zgłosić w zakrystii lub kancelarii. W piątek o godz. 20.00 zapraszamy na apel wraz z pielgrzymami.
  12. Natomiast w sobotę przybywa do nas pielgrzymka z Janowa Lubelskiego. Mieszkańców Byszówki, Borku, Kępia, Rogacza, Przybysławic, Adamczowic, Kroblic i Pęchowca prosimy o przygotowanie dla pielgrzymów posiłku na godz. 12.30.
  13. O pomoc w sprzątaniu kościołów w sobotę na godz. 9.00 prosimy mieszkańców Adamczowic.
  14. Bóg zapłać za ofiarę na cele remontowe.
  15. Osoby, które chcą pomóc w organizowaniu parkingu na św. Jacka prosimy o zgłaszanie się w zakrystii, kancelarii lub u sołtysów