1. Dzisiaj o godz. 16.00 Gorzkie Żale
 2. W poniedziałek przypada Dzień Świętości Życia. Msze św. o godz. 6.30 i 17.00
 3. Zachęcamy do Duchowej Adopcji dziecka poczętego. Duchowa Adopcja jest modlitwą w intencji dziecka, którego życie w łonie matki jest zagrożone. Trwa 9 miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Do modlitwy można dołączyć dowolnie wybrane dodatkowe postanowienia. Deklaracje są wyłożone na stoliku w przedsionku kościoła, a uroczyste przyrzeczenie tej adopcji nastąpi w poniedziałek na Mszy św. o godz. 17.oo.
 4. W poniedziałek odwiedzimy tych chorych, którzy przed świętami pragną skorzystać z sakramentów św. Prosimy ich zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.
 5. W środę o godz. 1730 nowenna do św. Józefa.
 6. Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Jak Jezus wjechał do Jerozolimy, tak przychodzi i do nas. Przeżyjmy ten Wielki Tydzień, jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Niech te trzy dni Triduum Paschalnego: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami szczególnego zagłębienia się w Misterium Paschalne.
 7. WIELKI CZWARTEKo godz. 1800 Msza Wieczerzy Pańskiej, pamiątka ustanowienia sakramentu Eucharystii i kapłaństwa. Po Komunii św. przeniesienie Najświętszego sakramentu do Ciemnicy. Bezpośrednio po liturgii adorację poprowadzi Akcja Katolicka. Adoracja do godz. 2200, a jeśli będzie potrzeba to dłużej.
 8. WIELKI PIĄTEKdzień Męki i Śmierci Pana Jezusa. Adoracja Najśw. Sakramentu w Ciemnicy od godz. 700. Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się 15. Adoracja Krzyża przez ucałowanie lub przyklęknięcie lub przez skłon. Na zakończenie liturgii przeniesienie Najśw. Sakramentu do Grobu Pańskiego. Adoracja do godz. 2200, a jeśli będzie potrzeba to dłużej. Od godz. 20.00 do wspólnej adoracji w kościele zaprasza młodzież. W tym dniu obowiązuje post ścisły.
 9. WIELKA SOBOTA – jest dniem adoracji Najśw. Sakramentu w Grobie Pańskim. Znajdźmy czas, aby nawiedzić kościół i adorować Pana Jezusa w Grobie. Poświęcenie pokarmów w kościele od godz. 800 do 1200, co pół godziny, a w terenie od godz. 900 według stałego porządku, w odstępach co 15min. kolejna miejscowość. Proszę przynieść wodę do poświęcenia. O godz. 1900 rozpocznie się liturgia Wigilii Paschalnej. Przynieśmy świece.
 10. W przyszłą niedzielę UROCZYSTOŚĆ ZMRTWYCHWSANIA PAŃSKIEGORezurekcja o godz. 600, z procesją rezurekcyjną, a następnie Msze św. o godz. 900, 1030, 1200 i o 1700.
 11. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu kościołów. O pomoc w środę na godz. 9.oo, prosimy mieszkańców Szymanowic Dolnych
 12. Bóg zapłać za ofiary na kwiat: z Adamczowic, z Borku, z Górek, z Gór Pęchowskich, z Kępia, z Kroblic, z Przybysławic, z Szymanowic Górnych, z ul. Zysmana i Reymontowskiej, przy podatku z Klimontowa i KŻR i mieszkańcy ul. Ogrodowej i Gęsiej. Na wywóz śmieci z cmentarza: z Kępia, z Górek, z Szymanowic Górnych i z Klimontowa. Bóg zapłać sołtysom, i wszystkim zbierającym te ofiary.
 13. Bóg zapłać za ofiarę na remont klasztoru z rozprowadzonych palm.