1. W związku z epidemią koronawirusa, władze państwowe wprowadziły ograniczenie, że we Mszy świętej lub innym obrzędzie religijnym może uczestniczyć jednocześnie nie więcej niż 5 osób, nic licząc osób sprawujących posługę. Prosimy, aby w pierwszej kolejności we Mszy św. uczestniczyli zamawiający intencję.

2. Codziennie w dni powszednie, o godz. 15.00 w kościele odmawiana jest Koronka do Bożego Miłosierdzia. Łączmy się duchowo z modlącymi się i wspólnie prośmy Boże Miłosierdzie. Włączmy się również w ogólnopolską modlitwę różańcowy codziennie o godz. 20.30.

3. Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale odwołane.

4. Zachęcamy do skorzystania z rekolekcji prowadzonych przez diecezjalną stronę internetową: https://diecezjasandomierska.pl/ Dzisiaj rozpoczynają się rekolekcje dla dorosłych, a 1 kwietnia dla dzieci i młodzieży.

5. Za tydzień Niedziela Palmowa.

6. Od jutra Msza św. wieczorowa o godz. 18.00, a odprawianie Mszy św. o godz. 10.30 w kościele klasztornym jest jeszcze odłożone.

7. W środę o godz. 17.30 nowenna do Św. Józefa.

8. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

9. W czwartek o godz 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu.

10. Wierni, którzy mają potrzebę przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania, mogą to uczynić w czasie nabożeństw przy zachowaniu ograniczenia, że nie może uczestniczyć w nim do odwołania więcej, niż pięć osób lub po wcześniejszym umówieniu się z kapłanem. Numery telefonów w gablocie i na stronie internetowej parafii.

11. Odwiedzin chorych nie będzie. Odwiedziny chorych i starszych z posługą sakramentalną mogą mieć miejsce tylko wtedy gdy istnieje zagrożenie życia wiernego. Jeśli jest on objęty kwarantanną albo zakazem kontaktu z innych przyczyn, można go odwiedzić jedynie po otrzymaniu pozwolenia kompetentnych organów państwowych.

12. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu kościoła i za ofiarę na środki czystości. O pomoc w sobotę na godz. 9.00 prosimy mieszkańców Szymanowic Dolnych.

13. W zakrystii można nabyć baranki wielkanocne, rozprowadzane przez „Caritas” z który dochód przeznaczony jest na pomoc potrzebującym.

14. Rozliczając podatek za 2019 rok prosimy o przekazanie 1% na Stowarzyszenie „Wspólne Dobro”, które pomaga w remoncie klasztoru. 1% mogą przekazać także emeryci i renciści. PIT-y do rozliczenia można przynosić w poniedziałki od 16.00 do Mszy św. i po Mszy św. oraz we wtorki od 10.00 do 12.00.